ایرانی ها چگونه میتوانند به انگلستان سفر کنند؟

رپورتاژ خبری,

بدون شک بسیاری از موانعی که برای سفر به انگلستان وجود دارد، از مراحل اخذ ویزا سرچشمه می‌گیرد. اما ممارست در این امر می‌تواند در مدت زمان کوتاهی ویزای موردنظر را برای متقاضیان به ارمغان بیاورد. با این حال باید دانست که راه سختی پیش رو دارید اگر به دنبال جواب این سؤال می‌گردید که: سفر به انگلستان برای ایرانیان چگونه است؟

england1

اخذ ویزای انگلیس فی‌نفسه کار دشواری‌ست و در این مورد سخت‌گیری‌های فراوانی صورت می‌گیرد. متقاعد کردن سفارت انگلستان حتی برای سفرهای توریستی به این کشور کار دشواری‌ست، دیگر چه رسد به سفرهای تحصیلی و مهاجرتی! وضعیت مالی، هدف از سفر به انگلیس، مدت سفر و حتی همراهان، مواردی هستند که برای گرفتن ویزای انگلیس با جدیت مورد بررسی قرار می‌گیرند. اما مهم‌ترین نکته‌ای که سفارت انگلستان در مورد آن کنجکاو است (!)، تمکن مالی متقاضی ویزاست و برای انگلیس واقعاً مهم است که توریست‌هایش افرادی متمول باشند.

england2

با این حال بسیاری از مسافران ایرانی انگلیس، که شرایط ویزای انگلیس را دارا بودند در گرداب دیگری فرو می‌رفتند؛ سال ۲۰۱۱ بود که عده‌ای به سفارت انگلستان در تهران حمله کردند و این سفارت‌خانه تعطیل شد. از آن پس ایرانیان مجبور بودند رنج سفر به کشورهای اطراف ایران را هم به جان بخرند و مراحل سخت اخذ ویزا را در کشوری واسط که سفارت انگلستان در آن وجود داشت، طی کنند. در یک بازه چند ساله سختی‌های زیادی به ایرانیان تحمیل شد و اتفاقات سیاسی باعث شد که گردشگران و دانشجویان و خانواده‌هایی که عزیزانشان ساکن انگلستان بودند، مشکلات زیادی را برای گرفتن وقت سفارت انگلیس تحمل کنند.

اما اتفاقی که افتاد، ایرانیان را دوباره به سفر انگلستان امیدوار کرد؛ تأسیس دفتری موسوم به VFS که نمایندگی سفارت انگلیس در ایران است، چراغ سبز بزرگی از طرف دولت انگلستان برای ایرانیانی بود که قصد سفر به این کشور را داشتند. پس از سال‌ها، دوباره گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران میسر شد و گردشگران و خانواده‌ها از رنج سفر به کشور واسط رهایی یافتند. سالیان سفر که یکی از خبره‌ترین کارگزاران در زمینه اخذ ویزای انگلیس است، درباره این دفتر می‌نویسد:

این دفاتر که به عنوان نماینده سفارت انگلیس شناخته می‌شوند، کارهای اخذ ویزا را در کمترین زمان ممکن به انجام می‌رسانند و از زمان بازگشایی دفتر VFS در تهران، می‌توان نوید کاهش دغدغه‌ها در مورد اخذ ویزاهای انگلیس را به هموطنان داد. پس اولین نکته مهم در مورد ویزای انگلیس این است که وقت سفارت انگلیس در تهران، به معنای همان وقتی‌ست که از دفاتر VFS گرفته می‌شود.

تأسیس VFS در تهران، مراحل اخذ ویزای انگلیس را بسیار ساده‌تر کرد تا پس از مدتی دوباره تور انگلیس شروع به کار کند و متقاضیان ویزا، بتوانند به راحتی از خدمات این دفتر در تهران استفاده کنند.

در حال حاضر روال کار به این صورت است که دو فرم درخواست ویزا به همراه مدارک دیگری در سایت VFS بارگذاری می‌شوند و هزینه ویزای موردنظر هم در همان سامانه پرداخت می‌شود و نماینده سفارت انگلیس، شروع به بررسی مدارک می‌کند و سپس از متقاضی می‌خواهد که به صورت حضوری مدارک کاملش را به دفتر  VFS ببرد. خوشبختانه مصاحبه این دفتر هم به دشواری مصاحبه‌ سفارت‌خانه‌های انگلیس نیست و متقاضیان ویزا می‌توانند تنها به شرایط و ضوابطی فکر کنند که برای اخذ ویزای انگلستان مورد نیاز است.

Post Author: admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *