دانستنی های تور یونان

کشور یونان در شبه جزیره بالکان قرار گرفته است و این کشور مهد تمدن و فلسفه را  میتوان از نظر گردشگری هم پای اسپانیا و ایتالیا دانست. این کشور در جنوب شرقی قاره اروپا قرار گرفته است و در مرز اتصال سه قاره اروپا، اسیا و افریقا قرار دارد. این کشور با کشورهای ترکیه و بلغارستان دارای مرز مشترک است.

یونان پس از جنگ هایی که در دوران هخامنشی با این امپراطوری عظیم داشت و پس از شکست های متعدد توانست به پیروزی برسد و این کشور را از حیطه ی سلطنت پارس ها خارج سازد.

جاذبه های گردشگری فراوان دراین کشور باعث شده است تا این کشور به یکی از مقاصد پر طرفدار گردشگری در جهان بدل شود که در ادامه به توضیح هر کدام خواهیم پرداخت.

یونان

آب و هوای بسیار مناسب این کشور که موجب شده این کشور در اکثر ماه های سال آفتابی باشد موجب شده تا گردشگران در تمامی فصول به این کشور زیبا سفر کنید. دما در آفتابی ترین ماه های سال در این کشور به ۳۰ درجه سانتی گراد و در سردترین ماه های سال به ۰ درجه سانتی گراد میرسد که گاها با بارش باران همراه خواهد بود.

هر زمان که بخواهید میتوانید به این کشور سفر کنید اما اگر از جمعیت گریزان هستید در فصل بهار به این کشور بروید و یا در زمان جشن های ارتودکس که البته در این زمان فروشگاه ها و رستوران ها تعطیل هستند. هم چنین اگر علاقه ای به گرمای این کشور ندارید در تابستان از سفر به این کشور بپرهیزید و در زمستان که هوا ملایم تر است به این مقصد گردشگری سفر کنید.

 

اگر نگران محل اقامت خود هستید باید بدانید که این مقصد گردشگری پر جاذبه از هتل های مناسب و بعضا لوکسی برخوردار است که امکانات فراوانی را برای مسافران خود فراهم میکند. قیمت برخی هتل های این کشور در ادامه آمده است.

  • هتل های دو ستاره۳۰۰,۰۰۰ تا ۴۸۰,۰۰۰ تومان
  • هتل های سه ستاره۳۵۰,۰۰۰ تا ۷۵۰,۰۰۰ تومان
  • هتل های چهار ستاره۵۰۰,۰۰۰ تا ۹۵۰,۰۰۰ تومان
  • هتل های پنج ستاره۷۵۰,۰۰۰ تا ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان

این قیمت ها مربوط به سال ۹۷ است.

هزینه ی دیگری که باید برای سفر به این کشور در نظر گرفت هزینه های مربوط به هر تور گردشگری می باشد که از جمله می توان  به غذا اشاره کرد. هزینه های مربوط به غذا در رستوران های خوب این کشور در حدود ۱۰ یورو خواهد بود و برای صرف غذا در رستوران های متوسط این کشور برای هر وعده دو نفره به همراه هزینه میز ۳۰ یوو خواهد شد. هزینه ی خرید یک همبرگر نیز ۶ یورو خواهد بود. برای خرید اب باید ۰.۵ یورو و برای هر لیوان قهوه ۲.۹۱ یورو پرداخت کنید.

دیگر هزینه ی مهم برای مسافران هزینه های مرتبط با حمل و نقل است که میتوانید از اتوبوس و یا تاکسی استفاده کنید. هزینه بلیط تک سفره ۱.۴ و هزینه بلیط ماهانه ۳۰ یورو است. هزینه تاکسی نیز از بدو ورود به تاکسی ۳.۴ یورو و به ازای هر یک کیلومتر ۰.۸ یورو اضافه باید پرداخت کنید. اگز بخواهید تاکسی منتظر شما بماند به ازای هر یک ساعت باید هزینه ی ۱۰.۸۵ یورو اضافه بپردازید.

تور یونان
تور یونا

از شهرهای مهم گردشگری این کشور میتوانیم به آتن، پاتراس، رودس، سانتورینی، لسبوس، میکونوس و کرت اشاره کنیم که در ادامه توضیح مختصری در ارتباط با هرکدام خواهیم داد.

آتن: بزرگ ترین شهر یونان و پایتخت این کشور که جاذبه های تاریخی فراوانی دارد.

پاتراس: این شهر دروازه ای رو به سوی غرب و مرکز تجاری بازرگانی به شمار میرود و به دروازه یونان نیز معروف است. این شهر نمایی رو به خلیج پاتراس دارد که میتوانید تاریخ روم را در آنجا مشاهده کنید.

کرت: این جزیره ی زیبا یکی از مقاصد گردشگری برای گردشگران اروپایی به حساب می آید که در آب های یونان جا خوش کرده اسیت.

Post Author: بنیادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *