ورامین مهمان گردشگران فرانسوی

بازدید گردشگران فرانسوی از آثار تاریخی ورامین

بازدید گردشگران فرانسوی از آثار تاریخی ورامین

تهران-ایرنا- رئیس دفترمیراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ورامین گفت: یک گروه ۳۰ نفره از گردشگران کشور فرانسه از آثار تاریخی این شهرستان دیدن کردند.

فاطمه خانی قلعه روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: ورامین با قدمتی بالغ بر ۷ هزار و ۵۰۰ سال ، از آثارتاریخی منحصر به فردی برخوردار است که از ابتدای امسال تلاش شده با اطلاع رسانی صحیح ، شهرستان به مقصد گردشگری بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شود.
وی افزود : علاوه بر ۷۰ اثر تاریخی ثبت ملی شده ، ورامین از جاذبه های طبیعی منحصر به فرد ، محیط زیست بکر و مناطق روستایی تاریخی برخوردار است که می تواند تعداد زیادی از گردشگران را به خود جلب کرده و در ارتقای اقتصاد منطقه نقش به سزایی داشته باشد.
خانی بیان کرد: بخش خصوصی نیز با راه اندازی خانه های بوم گردی در مناطق روستایی تلاش کرده اند تا اماکن اقامتی مناسبی را در روستاهای تاریخی شهرستان ایجاد کنند.
وی گفت : همکاری با گردانندگان تورهای بین المللی باعث شده تا از ابتدای امسال تا کنون ده ها گروه خارجی با حضور در ورامین از آثار تاریخی شاخص شهرستان بازدید کنند.
رئیس دفتر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ورامین اظهار کرد: صبح امروز جمعه ، یک گروه ۳۰ نفره از کشور فرانسه با حضور در شهرستان ورامین با حضور در برج علاءالدوله ، از این اثر تاریخی بازدید کردند.
وی افزود : این گروه همچنین از مسجد جامع و امامزاده یحیی(ع) نیز بازدید کردند.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

Post Author: ati

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *