معرفی هنر اصیل ایران زمینه ساز جذب گردشگران خارجی

معرفی هنر اصیل،بهترین ابزار مقابله با ایران ستیزی است

معرفی هنر اصیل،بهترین ابزار مقابله با ایران ستیزی است

قم- ایرنا- معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به تلاش دشمنان برای بدجلوه دادن چهره ایران درافکار عمومی جهان گفت: مهمان نوازی و معرفی هنر اصیل ایرانی بهترین ابزار برای مقابله با ایران ستیزی آنهاست.

به گزارش ایرنا، احمد دانیالی روز شنبه درمراسم تکریم و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قم درمجتمع فرهنگی ونوس این استان، اظهار داشت: اقشار مختلف مردم بویژه هنرمندان می توانند با مهمانپذیری و همچنین معرفی هنر و آداب و رسوم ایرانی علاوه بر ارایه یک چهره خوب از ایران، زمینه جذب و گرایش گردشگران خارجی به کشور را فراهم کنند.
وی با اشاره به نقش ارزنده بخش خصوصی در رونق حوزه صنایع دستی و گردشگری افزود: باید فضا و عرصه بیشتری را برای مشارکت این بخش در فعالیت های میراث فرهنگی ایجاد کنیم.
وی با بیان اینکه با اتکاء به ظرفیتهای بخش خصوصی دیگر نیازی به بزرگ کردن ساختار سازمان میراث فرهنگی نیست، افزود: مسئولان این حوزه باید ارتقاء کیفی خدمات را بیش از هر چیز دیگری مدنظر قرار دهند، و با کنار گذاشتن تصدی گریها، حمایت جدی از بخش خصوصی داشته باشند.
دانیالی با بیان اینکه درحال حاضر دغدغه اصلی رئیس این سازمان بخش خصوصی است، گفت: ما آمادگی داریم که در هرمنطقه ای از کشور که قابلیت لازم برای جذب گردشگر خارجی وجود دارد، اقدام های لازم را انجام دهیم.
وی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موقعیت و جایگاه ویژه قم بواسطه وجود حرم حضرت معصومه (س)، مسجد جمکران، بقاع متبرکه و حوزه های علمیه، گفت: این شرایط منحصر به فرد و استثنایی کمک می کند، تا بسیاری از گردشگران علاقه مند به شناخت اهل بیت (ع) به این استان سفر نمایند.
قم دارای بیش از ۱۳هزار تخت برای پذیرش زائران و مسافران است و همچنین دارای ۱۲ منطقه نمونه گردشگری شامل جمکران، خلجستان(نایه)، دیرگچین، دستجرد، طرلاب، کریمه(سایت عوارضی)، دره قاهان، پلنگ دره، روستای کرمجکان، بخش کهک، حوض سلطان و طایقان می باشد.
دراین مراسم ضمن تقدیر از خدمات عیسی رضایی ، حمید یزدانی به عنوان مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم معرفی شد.

 

Post Author: ati

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *