آشنایی با Microsoft Dynamics NAV

​راهکاری تائیدشده برای کسب و کارتان

چرا به نرم افزار ERP احتیاج داریم؟ اگر می خواهید اطلاعات و فرایندهای دپارتمان های کلیدی سازمانتان را یکپارچه کنید، باید به دنبال یک راهکاربرنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) باشید. داشتن یک ERP مناسب برای تضمین اینکه دپارتمان های کلیدی تان هم جهت با هم عمل می کنند و اطلاعات مورد نیاز در زمان مناسب در اختیار کسانی که به آن نیاز دارند قرار میگیرد، ضروری است. در ادامه یادداشت آشنایی با Microsoft Dynamics NAV با کافه خبر همراه باشید.

راهکار Microsoft Dynamics NAV راهکاری برای برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) است که برای کسب و کارهای کوچک و متوسط کنترل و نظارت بیشتری را روی منابع مالی شان فراهم کرده و می تواند مدیریت زنجیره تامین، ساخت و تولید و عملیات را تسهیل نماید. با استفاده از خدمات سامیکس پیاده سازی آن سریع بوده و استفاده از آن بسیار راحت است. با قدرت به سمت اهدافتان حرکت کنید.
پیاده سازی  Microsoft Dynamics® NAV، مزایای زیر را به همراه خواهد داشت
 • شفافیت داده ای  در همه دپارتمان ها و عملیات کلیدی
 • نمای ۳۶۰ درجه از کسب و کارتان و توانایی تصمیم گیری بر اساس داده های صحیح و به هنگام
 • اتوماسیون فرایندهای کلیدی و افزایش کارایی
 • قراردادن مشتری در مرکز کسب و کار
 • گزارش های تعاملی پیشرفته بین دپارتمان های کلیدی
 • بسیار کاربرپسند و دارای قابلیت ارائه گزارش های متنوع
 • طراحی ریسپانسیو و قابل استفاده از طریق موبایل
 • اپلیکیشن موبایل

Microsoft Dynamics NAV در فروش و بازاریابی

فروش و بازاریابی اغلب جدا از سایر حوزه های کلیدی سازمان دیده می شوند، این دو بخش اغلب به عنوان خط حمله سازمان در نظر گرفته می شوند و بنابراین اغلب با استفاده از سیستم های متفاوتی، مانند Microsoft Dynamics CRM، عمل می کنند. با این حال با وارد کردن بخش های فروش و بازاریابی در راهکار ERPتان، این دپارتمان ها، و بطور کلی کسب  کارتان، به چندین روش از مزایای آن منتفع خواهند شد:
-هم جهت کردن بازاریابی و فروش با هم  و دیگر بخش های سازمان، مانند مدیریت انبار، مالی، منابع انسانی، و تولید.
– دسترسی بهتر و بهبود در داده های به هنگام در ارتباط با سطح موجودی، تامین و تقاضا، رفتار و انتظارات مشتری، و بازخوردهای کلیدی مشتری.
Microsoft Dynamics NAV

Microsoft Dynamics NAV در امور مالی

یکی از نیازهای اصلی دپارتمان های مالی در همه سازمانها دسترسی به اطلاعات صحیح و به روز است، چیزی که اکثرا دستیابی به آن به دلیل اینکه داده ها از چندین منبع مختلف در سازمان تامین می شوند دشوار است. با استفاده از Microsoft NAV دپارتمان مالی تان هر زمان که بخواهد به داده های مورد نیازش دسترسی خواهد داشت. شفافیت داده ای به دست آمده از طریق راهکار ERP مایکروسافت منجر به:
– امکان دسترسی به اطلاعات درست و به هنگام فراهم شود
– کارایی از طریق ساماندهی و جمع آوری راحت تر و صحیح تر داده ها و گزارشگیری افزایش یابد
– نظارت بر عملکرد مالی، ۲۴ ساعت روز، ۷ روز هفته میسر خواهد شد

Microsoft Dynamics NAV در مدیریت زنجیره تامین

اگر بخشی از عملیات کسب و کارتان شامل  تامین و ارسال محصولات برای مشتریان می شود، لازم است مطمئن شوید که فرایندهایتان برای این کار مناسب است.
استقرار یک راهکار ERP اختصاصی، مانند Microsoft NAV، بعنوان ستون فقرات مدیریت زنجیره تامین تان می تواند منجر به مزایای زیر شود:
– اتوماسیون و مدیریت فرایندهای کلیدی کسب و کار، از مدیریت موجودی گرفته تا ارسال برای مشتریان و مدیریت مرجوعی ها همه از طریق یک سیستم.
– تحلیل و سرمایه گذاری روی داده های مشتریان، شناسایی و دنبال کردن فرصت های بازار
– هم جهت کردن فعالیت هایتان با دیگر دپارتمان های کلیدی سازمان مانند بازاریابی و فروش و تولید.

Microsoft Dynamics NAV در مدیریت منابع انسانی

مهمترین بخش کسب و کارتان، در کنار مشتریانتان، پرسنل تان هستند. دپارتمان منابع انسانی نه تنها مسئول مدیریت یکی از مهمترین دارایی های سازمان است، بلکه می بایست تضمین کند که افراد درستی استخدام شوند. تمرکز روی پرسنل و تیم های موجود و جستجو برای بهترین گزینه ها از وظایف اصلی این تیم است. تست های روانسنجی، روش های جدید مصاحبه، و روش های جدید جذب پرسنل جدید مورد نیاز است. پیش از این سیستم هایی که برای منابع انسانی مورد استفاده قرار می گرفت به دلیل ماهیت حساس داده هایشان، می بایست بصورت جداگانه نگهداری شود. با این حال امروزه این نکته پذیرفته شده است که ارتباط اطلاعات کلیدی در مورد نیروی کار با دیگر بخش ها یک مزیت است.
Microsoft Dynamics CRM
مزیت های اصلیMicrosoft Dynamics NAV  در منابع انسانی
 • امکان ذخیره سازی، گزارشدهی و تحلیل اطلاعات کارکنان در ارتباط با فعالیت های سازمانی
 • امکان نظارت و کنترل روی دسترسی داده هایی که با مدیران صفی و سرپرستان دپارتمان ها به اشتراک گذاشته می شود
 • هم جهت کردن نیازهای سازمانی با بهترین گزینه ها برای شغل و دپارتمان
 • دسترسی سلف سرویس به داده های پرسنلی، به نحوی که پرسنل می توانند بطور مستقیم داده ها را به روز کرده و بدین ترتیب در زمان واحد منابع انسانی صرفه جویی شود
 • اتوماسیون ارتباطات بین واحد منابع انسانی و کارکنان که منجر به افزایش کارایی خواهد شد.

¾   Microsoft Dynamics NAV در تولید

راهکارهای ERP مایکروسافت مخصوصا در سازمانهایی که کار تولید انجام میدهند، بسیار سودمند می باشد. تمام فرایند، از سفارش دهی و دریافت مواد، تا انبار و ارسال موجودی برای مشتریان یا دیگر بخش های زنجیره تامین، همه می توانند با استفاده از یک سیستم انجام شوند.

 

 • اتوماسیون فرایندهای کلیدی و افزایش کارایی در فرایند تولید
 • هم جهت کردن نیازهای دپارتمان های کلیدی، از مدیریت موجودی و انبار گرفته تا ارسال و مالی
 • ارائه نمای ۳۶۰ درجه از کل فرایند تولید و استفاده از داده های کلیدی برای شناسایی حوزه های بهبود
 • شفافیت داده ای که بینشی را برای سایر دپارتمان ها از جمله بازاریابی و فروش ارائه می کند و بدین ترتیب این واحد ها می توانند روی فرصت ها سرمایه گذاری کنند.

چرا سامیکس

در سامیکس بعنوان پارتنر مایکروسافت، علاوه بر اینکه تلاش می کنیم با آخرین راهکارها و متدولوژی های روز هماهنگ باشیم، خدمات زیر را هم ارائه می کنیم:
استقرار سریع: زمان سرمایه است. با استفاده از فرایند استقرار و پیاده سازی آزموده شده سامیکس به راحتی و به سرعت می توانید از مزایای Microsoft Dynamics® NAV منتفع شوید.
پشتیبانی تخصصی و متناسب با نیاز سازمان: تجربه سامیکس نشان می دهد که وقتی صحبت از ERP و استقرار و استفاده مستمر از آن می شود، اصطلاح یک سایز برای همه مناسب نیست، خیلی متداول خواهد شد. به همین دلیل است که ما در سامیکس پشتیبانی اختصاصی ای را فراهم میکنیم که متناسب با استقرار سازمانی تان باشد و از همه قابلیت های Microsoft Dynamics® NAV متناسب با عملیات کسب و کارتان منتفع شوید. بدین ترتیب موفقیت پیاده سازی Microsoft Dynamics® NAV را در سازمانتان تضمین خواهیم کرد.

برنامه هایی برای موفقیت در سازمانتان: روش دیگری که ما بدان وسیله استقرار موفق ERP در سازمان را تضمین می کنیم، ارائه بهترین و منطبق ترین دوره های آموزشی و معرفی بهترین تجارب استقرار و استفاده در سازمان بر اساس تجربه های پیاده سازی در سازمانهای مشابه است.

ویژگی ها :

مشتریان

با استفاده از یکپارچگی Dynamics NAV و Magento شما می توانید تهاتر دو جانبه از حساب های جدید مشتری، ایجاد مشتری آفلاین، به روز رسانی حساب ها، حساب های مشتری مهمان در سایت، صورتحساب اضافی در صورت ورود و هچنین آدرس های مرتبط با حمل و نقل کالا را مدیریت کنید. همچین با استفاده از این راهکار می توانید برای فروش B2B خود، از Magento  به عنوان پرتال ارتباط با مشتریان استفاده کنید.

سفارش های فروش

با استفاده از این یکپارچگی و با توجه به همگام سازی و یا درواقع همزمان شدن فرآیندهای مختلف کسب و کارتان می توانید سفارشات فروش برای مشتریان در تجارت الکترونیک تان، برگشت سفارشات، سفارشات آنلاین و همچنین موجودی انبار آنلاین و در لحظه، جزئیات پرداخت ها و حتی محاسبه مالیات، به روز رسانی وضعیت سفارشات جدید، جزئیات فاکتور، جزئیات حمل و نقل و ردیابی حمل و نقل، را داشته باشید و درعین بهبود عملکرد سیستم خود، باعث افزایش رضایت در پاسخگویی به مشتریان خود گردید.

موجودی

یکی از مشکلات بزرگ کسب و کارهای الکترونیکی موجودی در لحظه انبار و درنتیجه توان پاسخگویی و ثبت سفارش با توجه به این موجودی است. با استفاده از این یکپارچگی دیگر محصولات عرضه شده در سایت، دقیقا به تعداد موجود در انبار نمایش داده می شوند و این مشکل به طور کامل حل می شود.

Post Author: بنیادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *