چند حیوان خانگی که برای کودکان مناسب هستند!

حیوانات خانگی در کنار بچه ها می توانند کمک زیادی به آموزش و تربیت هوش اجتماعی آنها داشته باشند. بازی و نگهداری از حیوان خانگی می تواند بسیار برای بچه ها جذاب باشد.

نگهداری از حیوانات خانگی برای بچه ها میتواند یکی از بهترین روش ها برای فهماندن این موضوع به آن ها باشد که زندگی یک موجود زنده چقدر اهمیت دارد.

هم چنین این مساله میتواند به آن ها کمک کند تا مسئولیت پذیر باشند و در خصوص زندگی این موجود زنده تصمیماتی بگیرند که برای او مفید باشد.

و در نهایت همراهی یک حیوان خانگی میتواند لذت و شادی فراوانی برای کودکان فراهم اورد و عشقی میان آن ها پدیدار شود.

در ادامه به معرفی بهترین حیوانات خانگی برای کودکان اشاره میکنیم که میتوانید با توجه به روحیات کودک خود و شرایطی که برای نگهداری از حیوان خانگی دارید یکی از آن ها را انتخاب کنید. با پتچی همراه باشید.

حیوانات خانگی و کودکان

۸ حیوان خانگی که برای کودک شما مناسب هستند

۱. سگ

یک بغل گرم و نرم از سگ ها همواره برای انتخاب آن ها به عنوان حیوان خانگی جوابگو بوده است و آن ها را به قدیمی ترین حیوانات خانگی انسان ها تبدیل کرده است.

با این حال در زمان خرید آن ها دقت کنید که کاملا اموزش دیده اند تا در اطراف کودکان باشند و با آن ها ارتباط برقرار کنند. همه ی مدل های سگ برای کودکان مناسب نیستند.

دقت کنید که سگ ها نیاز به مراقبت روزانه در زمینه اموزش و سلامت دارند و باید بتوانید این نیازهای او را برطرف کنید. از جمله نژاد سگ هایی که برای کودکان مناسب هستند میتوان:

لابرادوریت

golden retrievers

باکسر

سگ پاکوتاه یا بیگل

را نام برد.

۲.  گربه

هیچ بچه ای نمیتواند در مقابل یک بچه گربه پشمالو مقاومت کند. گربه ها گزینه مناسبی برای کودکان شما هستند. این حیوانات نیاز به مراقبت و توجه کمتری نسبت به سگ ها دارند اما مسئولیت برابری را طلب میکنند.

اگر فضای اندکی برای زندگی کردن دارید بهتر است تا به جای سگ اقدام به خرید گربه کنید. توجه کنید که مراقبت های پزشکی و سلامتی گربه ها به اندازه سگ ها مورد اهمیت است.

و در نهایت با توجه به سن و روحیات کودک خود اقدام به خریدن گربه مورد نظر کنید. ببینید که کدام نوع گربه برای کودک شما مناسب تر است.

۳.     پرندگان

نگهداری از پرندگان نیاز به مراقبت های بیشتری نسبت به ماهی و خزندگان دارد. چرا که برخی از پرندگان بسیار باهوش، برخی بسیار اجتماعی و… هستند. به طور کلی همه ی پرندگان نیاز به مراقبت های روزانه دارند.

اگر کودک شما تاکنون پرنده ای را بزرگ نکرده است پیشنهاد میکنیم تا با قناری یا طوطی دم دراز شروع کنید. چرا که این پرنده ها ارزان تر هستند و نیاز به مراقبت های کمتری دارند.

پرندگان گران تری نیز به عنوان حیوانات خانگی به فروش میرسند مانند طوطی های کاکلی و کوکاتیل ها که نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

حیوانات خانگی و کودکان (3)

۴.     جوندگان

پستانداران کوچک مانند همسترها، خوکچه های هندی و موش های صحرایی نیز گزینه های مناسبی برای نگهداری هستند.

اما این حیوانات خانگی نیاز به فضایی مناسب برای زندگی کردن دارند و صادقانه باید از آن ها نگهداری کرد تا دچار مشکلی نشوند.

به جز همسترها که میتوانند تنها نیز زندگی کنند برای سایر پستانداران کوچک نام برده بهتر است تا جفت مناسبی را نیز خریداری کنید.

در خصوص این حیوانات خانگی باید بگوییم که ممکن است در زمان احساس خطر اقدام به گاز گرفتن کنند که گاز همسترها کمی برای کودکان دردناک است.

شاید عجیب به نظر برسد اما موش ها حیوانات خانگی بسیار خوبی برای انسان ها هستند و این امر از هوش و میزان قابلیت و علاقه آن ها برای برقراری ارتباط با انسان ها نشات میگیرد.

۵. خزندگان مانند لاک پشت

نگهداری از حیوانات خونسرد برخلاف حیوانات خونگرم و پشمالو انچنان میان افراد محبوب نیست با این حال این حیوانات مزایای مخصوص به خود را دارند.

مثلا طول عمر این حیوانات مثل لاکپشت روسی که ۵۰ سال عمر میکند، غذایی که برای زنده ماندن نیاز دارند و اینکه حیوانات خونسرد ضدآلرژی هستند.

با اینحال اغلب متخصصان پیشنهاد میکنند تا از خریدن این حیوانات برای کودکان خردسال جلوگیری شود چرا که ممکن است موجب مسمومیت در آن ها شوند. (سالمونلا نوعی مسمومیت بین خزندگان و انسان ها)

حیوانات خانگی و کودکان

۶. ماهی

ماهی را میتوان بهترین گزینه برای شروع نگهداری از حیوانات خانگی دانست. اما نه هر نوع مدل ماهی بلکه ماهی طلایی یا گلدن فیش بهترین نوع برای نگهداری توسط کودکان است.

این ماهی میتواند تنها در یک فضای کوچک بدون نیاز به تصفیه اب و هوا و سیستم های خاص زنده بماند. اما اگر میخواهید تا ماهی دیگری انتخاب کنید به شما ماهی بتا را پیشنهاد میکنیم.

برای نگهداری این ماهی تنها دو گالون اب نیاز است و باید هر چند روز یکبار این اب را تعویض کنید تا دما بین ۲۴ تا ۲۸ درجه سانتی گراد باقی بماند.

و در نهایت اینکه سعی کنید تا از مغازه ای ماهی خود را تهیه کنید که فروشنده بتواند اطلاعات مربوط به ماهی را به شما ارائه دهد.

۷.     حشرات (و بندپای ها)

شاید هیچوقت به حشرات به چشم یک حیوان خانگی نگاه نکرده باشید اما آن ها میتوانند حیوانات مناسبی برای اموزش دادن به کودکان باشند.

مثلا میتوانید زیستگاه مصنوعی مورچه خریداری کنید تا فرزندتان از این طریق با نحوه تولید و زندگی مورچه های مزرعه بیشتر اشنا شود. خرچنگ های نرم شکن نیز میتوانند گزینه ای مناسب برای کودکان باشند.

 

Post Author: بنیادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *