آیا می­توان از سگ هاسکی در آپارتمان نگهداری کرد؟

سگ هاسکی یکی از زیباترین و خاص ترین های نژاد سگ می باشد که میان دوست دارن حیوان خانگی و سگ ها محبوبتی بسیار زیاد دارد. اما شاید هرکسی شرایط نگهداری از سگ هاسکی را نداشته باشد! واقعیت این است که نگهداری از سگ هاسکی نسبت به دیگر سگ های خانگی سخت می باشد.

حتما به این فکر کرده اید در شرایط امروزی با خانه های آپارتمانی و محدود و بدون حیاط نگهداری از هر گونه حیوان خانگی ای مشکل است چه برسد که آن حیوان خانگی هاسکی باشد.

اما برای هر مشکلی راه حلی هست و خیلی راحت می توان به جای زدن غیذ داشتن یک هاسکی بامزه شرایطی را فراهم کرد که بتوایند حتی در آپارتمان ها هم از این سگ زیبا نگهداری کنید.

ابتدا در این مقاله شرایط کلی نگهداری هاسکی را بررسی می کنیم و بعد به سراغ شرایط ویژه ی خانه های بسته و کوچک می رویم.

سگ هاسکی شاید یکی از محبوب ترین نژاد سگ ها در میان دوست داران سگ باشد و این میزان علاقه هم بی دلیل نیست!

سگ­های هاسکی که به سیبرین هاسکی نیز شناخته می شوند با چشمانی آبی و جسه های تنومند بسیار زیبا هستند و بسیار باهوش.

از همین ابتدا باید بدانید که نگهداری از سگ هاسکی در آپارتمان می تواند برایتان چالش برانگیز و دشوار باشد اما امکان پذیر است!

پس اگر شما هم از علاقمندان این نژاد محبوب هستید با ادامه ی این مقاله از پتچی همراه باشید.

نیازهای اولیه برای نگهداری از سگ هاسکی

هاسکی ها سگ های فوق العاده ای هستند اما دردسرهای خاص خودشان را دارند. مانند همه ی نژاد های دیگر، سگ هاسکی نیاز به توجه ویژه از طرف صاحبش و گذراندن وقت کافی برایشان دارند، و حتی شاید مقدار این نیاز نسبت به دیگر انواع نژاد های سگ بیشتر هم باشد.

تحرک فیزیکی: یکی از مهم ترین نیازهای هاسکی ها

سگ هاسکی مانند بچه های بازیگوش و لوس هستند که باید برای توجه نشان دادن به آنها، حمام بردنشان و میزان تحرک فیزیکی و بازی کردنشان، به خصوص در آپارتمان وقت زیادی صرف کنید.

نژاد هاسکی برای پیاده روی و دویدن های طولانی استفاده می شده است. آنها برای دویدن پرورش داده شده اند و به هر طریق راهی برای دویدن خود پیدا می کنند حتی اگر نتوانند آن را زیر نظر شما انجام دهند! پس کاملا مشخص است که اگر سگ هاسکی نتواند به میزان کافی تحرک داشته باشد کلافه و بداخلاق می شود و حتی ممکن است با شما قهر کند.

اگر نزدیک آپارتمان شما پارک یا فضای بازی وجود دارد بدون شک یکی از بهترین کارها برای سگ­های هاسکی پیاده روی کردن ، دویدن و تعقیب کردن توپ و بازی های فیزیکی است و ممکن است در اوایل نگهداری از سگتان در آپارتمان برای بهتر پیش رفتن تربیت سگ خود مجبور شوید هر روز آن را به گردش ببرید.

سگ هاسکی بالغ به طور معمول نیاز دارد که در روز بین ۵ تا ۱۰ مایل ( ۸۰ تا ۱۰۰ متر) بدود!

پس اگر مشغله کاری زیادی دارید بهتر است اول شرایط کاری و زمانبندی خودتان را بسنجید.

به زوزه کشیدن عادت کنید!

نژاد سگ هاسکی تمایل زیادی به زوزه کشیدن دارد، پس باید انتظار شنیدن زوزه های زیادی آن هم در آپارتمان را داشته باشید. هاسکی ها ممکن است هیچ نیازی مانند گرسنه گی نداشته باشند ولی باز هم شروع به زوزه کشیدن کنند.

می توانید از متد های تربیت سگ استفاده کنید تا از زوزه کشیدن های زیاد هاسکی تان جلوگیری کنید تا مایه دردسر و آزاربیش از حد همسایه هایتان نشود.

هاسکی: سگی اجتماعی!

سگ هاسکی از ابتدا سگی اجتمای بوده است و عادت داشته که همیشه در فضای باز تحرکت کند، کار کند و با انسان ها ارتباط برقرار کند.

پس اگر سگتان مدت زیادی تنها باشد یا توجهی بهش نشود با شما قهر می کند و بد رفتار می شود، اما اگر شما در تربیت سگ خودتان موفق باشید و به هاسکیتان یاد بدهید که وقتی می روید دوباره برمی گردید مشکلی پیش نمی آید.

برای تنها گذاشتن هاسکی خود در خانه گزینه های زیر را در نظر بگیرید:

  • آب و غذا در دسترس و کافی باشد
  • داشتن چند اسباب بازی سگ یا وسایل جانبی
  • کمک گرفتن از دوست یا آشنایی که با سگتان دوست باشد
  • محلی مشخص به وسیله ی پد های مخصوص یا باکس های مخصوص برای دستشویی کردن سگتان در نظر بگیرید. برای اطلاعات بیشتر برای شستن سگ هاسکی و نظافت آن می توانید به مطلب لینک شده مراجعه کنید.

شرایط دما و گرمای محیط برای هاسکی خیلی مهم است!

نژاد سگ هاسکی از ابتدا در شرایط سرد و یخ زده زندگی کرده اند و حتی تا دمای ۷۵ درجه زیر صفر را دوام می آورند. اما این دلیل نمی شود که فقط دمای پایین و هوای سرد برای آنها مناسب باشد. نژاد هاسکی می تواند در شرایط آب و هوایی مختلف زندگی کند.

نکته مهم این است که آنها را در شرایط مراقبت شده و مناسب نگهدارید و از گرم کردن بیش از حد محیط زندگیشان بپرهیزید. پوست و پوشش بسیار گرم آنها برای محافظت از سرما ساخته شده است و مقداری خنک بودن محیط زندگیشان برای راحتی و کلافه نشدن آنها کافی است.

Post Author: بنیادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *