تولید محصولات داخلی در گرو شناخت ظرفیت ها در کشور است

ضرورت شناسایی ظرفیت‌ها در کشور برای تولید محصولات داخلی

ضرورت شناسایی ظرفیت‌ها در کشور برای تولید محصولات داخلی

وزیر بهداشت در مراسم رونمایی از دستگاه پیشرفته آزمایشگاهی در حوزه خون شناسی تولید داخلی با اشاره به وجود ظرفیت بالا در کشور برای تولید محصول، افزود: باید این ظرفیت‌ها شناسایی شوند؛ چرا که کار آفرین، ثروت آفرین است و باعث تقویت غرور ملی می‌شود.

به گزارش ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی در مراسم رونمایی از دستگاه هماتولوژی آنالایزر ۵ پارت دیف ضمن تبریک تولید داخلی این دستگاه، گفت: امیدواریم وزارت بهداشت بتواند سهم مطمئنی برای این محصولات در معاونت بهداشتی و معاونت درمان تعریف کند.وزیر بهداشت ابراز امیدواری کرد تا این دستگاه سهم خوبی از بازار را به خود اختصاص دهد و در مواردی مانند پایگاه‌های بهداشتی و مراکز جامع سلامت استفاده شود.

وی با اشاره به وجود ظرفیت بالا در کشور برای تولید محصولات در داخل کشور، افزود: باید این ظرفیت‌ها شناسایی شوند؛ چرا که کارآفرین، ثروت‌آفرین است و باعث تقویت غرور ملی می‌شود.

بنابر اعلام وبدا، هاشمی در پایان با اشاره به این که وزارت بهداشت وارد پنجمین سال فعالیت خود در دوره اجرای برنامه تحول سلامت شده است، گفت: باید با سرعت بیشتر و با کیفیت بیشتر و دقت لازم برنامه‌ها را دنبال کنیم تا بتوانیم کارنامه بهتری را ارائه دهیم.

Post Author: ati

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *