تاریخچه‌ی شرکت فورد

در تاریخ ۱۶ژوئن ۱۹۰۳ هنری فورد شرکت خودروسازی فورد را تاسیس نمود. این شرکت که در ابتدا به ساخت خودروهای سواری و باری فورد مشغول بود تصمیم گرفت در سال ۲۰۱۱ خودروهای لوکسی را نیز به تولید برساند که با نام تجاری لینکلن شناخته میشوند. هم چنین این کمپانی تا سال ۲۰۱۱ خودروهای لوکس ارزان قیمتی را با نام تجاری مرکوری به بازار عرضه میکرد که در این سال تولید آن را متوقف کرد. این کمپانی سهام اندکی را در شرکت های خودروسازی مزدا و استون مارتین نیز در اختیار دارد. هم چنین این شرکت دو شرکت خودروسازی جگوار و لندرور را خریداری کرد که بعدها آن را به یک کمپانی خودروسازی هندی فروخت. فورد تا سال ۲۰۱۰ نیز مالک شرکت خودروسازی سوئدی ولوو نیز بود.

 

فورد قدیمی

 

شرکت خودروسازی فورد به عنوان دومین شرکت خودروسازی ایالات متحده به شمار میرود هم چنین بعد از سال ۲۰۱۱ به عنوان پنجمین شرکت بزرگ جهان شناخته میشود. اولین خودروی جهان توسط فورد ساخته شد. این خودرو که تنها میتوانست با دو سرعت متفاوت و تنها رو به جلو حرکت کند قبل از اینکه فورد شرکت خودروسازی خود را تاسیس کند تولید شد. فورد در ابتدا در شرکت ادیسون کار میکرد و زمانی که توانست مقام سرمهندسی را در این شرکت به دست بیاورد پول زیادی را دریافت کرد و توانست به تحقیقات مورد علاقه اش که موتورهای احتراق داخلی بود بپردازد. معروف ترین مدل ابتدایی این شرکت مدل تی یا همان فورد بود. بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه از این مدل تولید شد. این مدل نیمی از خودروهای ایالات متحده را در بر میگرفت و خط تولید  این خودرو آن چنان زیاد شد که به طور میانگین میتوان گفت که فورد در هر دقیقه یک خودرو تولید میکرد! در طول ۲۰ سال که از تولید این خودرو میگذشت بیش از ۱۵ میلیون دستگاه از آن به تولید رسیده بود. این شرکت خودروسازی شامل هشت برند مختلف به نام های فورد، لینکلن، مرکوری، جکوار، استون مارتین، مزدا، ولو، لندرور است.

خودرو ون فورد

یکی از مدل های معروف این کمپانی خودروی فورد موستانگ این شرکت است که در ادامه به بررسی این مدل خواهیم پرداخت.

از سال ۱۹۶۵ تا کنون شش نسل از این خودروی زیبا و اسپورت به خط تولید رسیده اند و در سال ۲۰۱۸ این کمپانی تصمیم گرفت تا نسل ششم این خودروی زیبا را به بازار عرضه کند.

 

در این نسل از خودروها با فناوری جدید، دماغه ی جلویی خودرو پایین تر آمده و علاوه بر ظاهری تهاجمی تر با تغییر در آیرودینامیک این خودرو کارایی آن بهتر شده است. هم چنین در این نسل از پیشرانه های ۴ و ۸ سیلندر به جای پیشرانه های قدیمی ۶ سیلندر استفاده شده است. هم چنین جعبه دنده ی ۱۰ سرعته ی اتوماتیک به این خودرو افزوده شده است. از جمله دیگر تغییرات این خودرو با مدل قبلی خود که در سال ۲۰۱۵ ارائه شد را میتوان در شیشه های جلو مشاهده کرد و هم چنین چراغ ها ال ای دی شده اند و با اینکه شبیه به مه شکن دیده میشوند اما قدرت نوردهی آن ها افزایش پیدا کرده است. هم چنین در عقب این خودرو چراغ قرمز ترمزی در وسط قرار گرفته است و چراغ های جدید ال ای دی و دو جفت اگزوز در قسمت سپر عقب قرار گرفته اند. این مدل در ۱۱ رنگ که ۳ رنگ بیشتر از مدل های قبلی خود است عرضه خواهد شد که در این میان نارنجی آتشین را میتوان در نظر گرفت. هم چنین رینگ ها و اسپویلرهای عقب جدیدی نیز برای سفارش مشتریان در نظر گرفته شده است. فورد اعلام داشته است که با بهبود عملکرد سیلندرها توانسته است قدرت این خودرو را به ۴۳۵ اسب بخار برساند. پیش بینی شده است که این مدل در حالت ۴ سیلندر با قیمت ۲۷ هزار دلار و در مدل ۸ سیلندر با قیمت ۳۴ هزار دلار به فروش برسد.

Post Author: بنیادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *